Czy wydatki na upamiętnienie zmarłego pracownika to koszt reprezentacji?
Czy wydatki – dotyczące zakupu wieńców, kwiatów czy kondolencji umieszczanych w prasie lub innych mediach, ponoszone w związku ze śmiercią pracownika lub członka jego najbliżej rodziny – można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o CIT?
- Data: 08.12.2023
Dofinansowanie obiadów dla pracowników i współpracowników – co z kosztami podatkowymi
Czy spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów dofinansowanie do posiłku przyznane pracownikom i współpracownikom prowadzącym działalność gospodarczą i wykonującym usługi w ramach umów cywilnoprawnych?
- Data: 04.12.2023
Jak krok po kroku zawiesić działalność gospodarczą
Czy w trakcie zawieszenia działalności gospodarczej trzeba podać przyczynę tej decyzji? Jak długo może trwać zawieszenie działalności? Jakie są skutki zawieszenia działalności gospodarczej? Czy podczas zawieszenia działalności gospodarczej przedsiębiorca musi opłacać składki ZUS i zaliczki na poczet podatku dochodowego? Co z ubezpieczeniem zdrowotnym podczas zawieszenia działalności gospodarczej? Co ze spłacaniem kredytów, abonamentem telefonicznym, opłatą za domenę firmową czy hosting, ratami leasingowymi czy opłatą za prowadzenie firmowego rachunku bankowego podczas zawieszenia działalności gospodarczej? Czy w czasie zawieszenia działalności gospodarczej przedsiębiorca może osiągać bieżące przychody? Jakie czynności zabezpieczające źródło przychodów można wykonywać podczas zawieszenia działalności gospodarczej? Jak zawiesić działalność krok po kroku? W jaki sposób o zawieszeniu działalności gospodarczej zostanie poinformowany ZUS
- Data: 24.11.2023

Korzystanie przez lekarza weterynarii ze zwolnienia podmiotowego
Klient prowadzi działalność w zakresie usług weterynaryjnych we własnej lecznicy oraz na zlecenie Powiatowego Inspektora Weterynarii (wystawia faktury po dokonaniu usługi - głównie za nadzór nad ubojem zwierząt i rozbiorem mięsa, ze stawką VAT 8%) (kody PKD działalności: 71.20.A Badania i analizy związane z jakością żywności, 01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich, 75.00.Z DZIAŁALNOŚĆ WETERYNARYJNA). Dotychczas, była księgowa upierała się, że lekarz weterynarii musi być koniecznie na „VACIE” i obowiązkowo musi wystawiać faktury z "VATem". Przychód z działalności lekarza weterynarii od kilku lat jest poniżej 200 000 zł. Dla pewności chciałabym zapytać, czy mój klient ma prawo skorzystać ze zwolnienia podmiotowego z art. 113 ust. 1 ustawy o VAT, jeżeli przychód za 2023 r. nie przekroczy nawet 100 000zł?
- Data: 20.11.2023
- « pierwsza
- «
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- »
- ostatnia »