Nowe uprawnienia urzędników podczas kontroli podatkowych. Bądź przygotowany na niezapowiedziane kontrole
Obecnie każdy naczelnik urzędu celno-skarbowego może wykonywać kontrolę celno-skarbową na całym terytorium Polski, niezależnie od siedziby kontrolowanego. Poznaj nowe narzędzie walki z wyłudzeniami VAT KAS.
- Data: 06.07.2017
Biuro usuwa dane - jak, czym i kiedy
Przetwarzanie danych osobowych nie polega wyłącznie na pobieraniu zgód czy powierzaniu przetwarzania innym podmiotom. Również usuwanie przetwarzanych danych, na przykład poprzez niszczenie nośników z danymi, stanowi zagadnienie istotne tak pod względem prawnym, jak i technicznym.
- Data: 25.06.2017
Czy można odzyskać VAT od paliwa kupionego zagranicą?
Pytanie: Moje pytanie dotyczy kosztów paliwa kupowanego za granicą do samochodów dostawczych i ciężarowych. Czy w takim przypadku nie ma możliwości odzyskania VAT? Pytanie: Moje pytanie dotyczy kosztów paliwa kupowanego za granicą do samochodów dostawczych i ciężarowych. Czy w takim przypadku nie ma możliwości odzyskania VAT?
- Data: 25.06.2017
Czy pracodawca który chce dobrowolnie stworzyć ZFŚS musi mieć regulamin?
Pytanie: Czy firma, która nie ma obowiązku tworzenia ZFŚS oraz wypłacania świadczeń urlopowych (poinformowała o tym fakcie pracowników do końca pierwszego miesiąca roku) z uwagi na zatrudnienie poniżej 50 osób (na dzień 1 stycznia 2017 - 17 osób) jeśli chce utworzyć w ciągu roku dobrowolnie ZFŚS to czy musi ten fakt uzgodnić z przedstawicielem pracowników? Czy w celu utworzenia w takiej firmie ZFŚŚ należy utworzyć regulamin wynagradzania, czy może być to dokument w innej formie, np. „zarządzenie", „regulamin stosowania ZFŚS"? Czy firma, która dobrowolnie tworzy fundusz może dobrowolnie ustalać wysokość odpisu (wyższy niż w ustawie o ZFŚS), a fakt ten zawrzeć w regulaminie ZFŚS? Pytanie: Czy firma, która nie ma obowiązku tworzenia ZFŚS oraz wypłacania świadczeń urlopowych (poinformowała o tym fakcie pracowników do końca pierwszego miesiąca roku) z uwagi na zatrudnienie poniżej 50 osób (na dzień 1 stycznia 2017 - 17 osób) jeśli chce utworzyć w ciągu roku dobrowolnie ZFŚS to czy musi ten fakt uzgodnić z przedstawicielem pracowników? Czy w celu utworzenia w takiej firmie ZFŚŚ należy utworzyć regulamin wynagradzania, czy może być to dokument w innej formie, np. „zarządzenie", „regulamin stosowania ZFŚS"? Czy firma, która dobrowolnie tworzy fundusz może dobrowolnie ustalać wysokość odpisu (wyższy niż w ustawie o ZFŚS), a fakt ten zawrzeć w regulaminie ZFŚS?
- Data: 25.06.2017
Dwa poziomy komunikacji biura rachunkowego czyli o tym, jak się wyróżnić spośród konkurencji
Biuro rachunkowe starając się o nowe zlecenia może posłużyć się dwoma rodzajami argumentów. Pierwsza grupa, to te cechy usług i atrybuty zawodu, na które może powołać się każdy licencjonowany księgowy. Prawdziwym wyzwaniem jest sformułowanie i zaprezentowanie potencjalnym klientom unikalnych cech i korzyści jakie niesienie tylko współpraca z naszym biurem.
- Data: 25.06.2017
Jak w ewidencji VAT wykazać dostawę towarów opodatkowaną stawką 0%?
Pytanie: Proszę o informację, w jaki sposób w ewidencji VAT wykazać dostawę towaru na statki - stawka 0%, faktura na kontrahenta z Anglii bez nr VAT. Chyba nie jest to ani WDT, ani eksport, więc nie wiem, w którym miejscu deklaracji VAT wykazać taką transakcję. Pytanie: Proszę o informację, w jaki sposób w ewidencji VAT wykazać dostawę towaru na statki - stawka 0%, faktura na kontrahenta z Anglii bez nr VAT. Chyba nie jest to ani WDT, ani eksport, więc nie wiem, w którym miejscu deklaracji VAT wykazać taką transakcję.
- Data: 25.06.2017
Poznaj praktyczne metody wyeliminowania błędów w prowadzeniu ksiąg przez biuro rachunkowe
Prowadzenie ksiąg rachunkowych klientom zewnętrznym jest związane ze szczególną starannością w przypisaniu zdarzeń gospodarczych do odpowiednich kont zgodnych z przyjętą polityką rachunkowości oraz właściwej alokacji do przychodów i kosztów podatkowych. Sprawdź jak ustrzec się przy tym błędów.
- Data: 25.06.2017
SN: Nie zawsze firma transportowa musi płacić kierowcom ryczałty za noclegi
Firma transportowa nie musi wypłacać ryczałtów za noclegi kierowcom, którym zapewnia nocleg w kabinach ciężarówek oraz wypłaca kwoty będące rekompensatą z tytułu zwiększonych kosztów delegacji ponoszonych przez pracowników-kierowców. Rekompensaty te muszą być uregulowane umownie lub w przepisach wewnętrznych pracodawcy. Takie jest najnowsze stanowisko Sądu Najwyższego sprawdź szczegóły.
- Data: 25.06.2017