Sprawdź, jak ująć w rejestrze zakupu fakturę z odwrotnym obciążeniem
Pytanie: Pytanie: Moje pytanie dotyczy faktury zakupu z odwrotnym obciążeniem za usługi budowlane. Otrzymując taką fakturę, sama naliczam VAT należny (stawka 8% bądź 23%) i rozumiem, że jest ta pozycja w rejestrze sprzedaży? A co umieścić w rejestrze zakupu? Czy tylko kwotę netto z faktury ze stawką NP, czy jeszcze jakiś inny zapis? Pytanie: Pytanie: Moje pytanie dotyczy faktury zakupu z odwrotnym obciążeniem za usługi budowlane. Otrzymując taką fakturę, sama naliczam VAT należny (stawka 8% bądź 23%) i rozumiem, że jest ta pozycja w rejestrze sprzedaży? A co umieścić w rejestrze zakupu? Czy tylko kwotę netto z faktury ze stawką NP, czy jeszcze jakiś inny zapis?
- Data: 24.03.2017
20 mld euro na rozwój przedsiębiorstw. Twój klient może skorzystać z bezzwrotnej dotacji
Jakie przedsięwzięcia mają największe szanse na otrzymanie bezzwrotnego wsparcia na lata 2014–2020? Fundusze unijne oferują szeroki wachlarz możliwości, w zależności od potrzeb, branży czy potencjału firmy. Warto zapoznać się z warunkami ich uzyskiwania i zaprezentować je swoim klientom.
- Data: 24.03.2017
Czy jest możliwość opłacania składki zdrowotnej w niższej wysokości w związku z chorobą?
Pytanie: Pytanie: W jakiej wysokości osoba prowadząca działalność gospodarczą ma zapłacić składkę na ubezpieczenie zdrowotne za luty 2017 roku, jeżeli od 1 do 8 lutego 2017 r. przebywała na zwolnieniu lekarskim? Pytanie: Pytanie: W jakiej wysokości osoba prowadząca działalność gospodarczą ma zapłacić składkę na ubezpieczenie zdrowotne za luty 2017 roku, jeżeli od 1 do 8 lutego 2017 r. przebywała na zwolnieniu lekarskim?
- Data: 24.03.2017
Czy wydatki na świąteczny wystrój firmy można zaliczyć do kosztów podatkowych?
Pytanie: Pytanie W okresie Wielkanocy przedsiębiorca ponosi wydatki na okolicznościowy wystrój firmy, m.in. na zakup ozdób z bazi, stroików, pisanek i innych elementów podkreślających wyjątkowy charakter omawianych świąt. Celem tych wydatków, jest – przez stworzenie świątecznej atmosfery –przede wszystkim zachęcenie potencjalnych klientów do nabywania od tych podmiotów określonych towarów lub usług. Czy mogą być one zaliczane bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów? Pytanie: Pytanie W okresie Wielkanocy przedsiębiorca ponosi wydatki na okolicznościowy wystrój firmy, m.in. na zakup ozdób z bazi, stroików, pisanek i innych elementów podkreślających wyjątkowy charakter omawianych świąt. Celem tych wydatków, jest – przez stworzenie świątecznej atmosfery –przede wszystkim zachęcenie potencjalnych klientów do nabywania od tych podmiotów określonych towarów lub usług. Czy mogą być one zaliczane bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów?
- Data: 24.03.2017
Dowiedz się, jak należy rozliczyć dochody obywatela Ukrainy posiadającego certyfikat rezydencji
Pytanie: Pytanie: Zatrudniliśmy obcokrajowca z Ukrainy na umowę zlecenia. Osoba ta przedstawiła nam Certyfikat Rezydencji z Ukrainy. Jak wygląda wyliczenie wynagrodzenia w powyższym przypadku? Od wynagrodzenia brutto są odliczane tylko składki ZUS społeczne i zdrowotna? Czy jeszcze pojawiają się np. koszty uzyskania przychodu w przypadku rezydenta? Pytanie: Pytanie: Zatrudniliśmy obcokrajowca z Ukrainy na umowę zlecenia. Osoba ta przedstawiła nam Certyfikat Rezydencji z Ukrainy. Jak wygląda wyliczenie wynagrodzenia w powyższym przypadku? Od wynagrodzenia brutto są odliczane tylko składki ZUS społeczne i zdrowotna? Czy jeszcze pojawiają się np. koszty uzyskania przychodu w przypadku rezydenta?
- Data: 24.03.2017
Marketingowa szkoła uwodzenia. Podaj klientowi powody dla którego powinien wybrać Twoje biuro
Wielu osobom promocja kojarzy się wyłącznie z reklamą: w gazetach, telewizji, na banerach w Internecie, w e-mailingu czy za pośrednictwem telemarketingu. Tymczasem jest jeszcze inny, nienatarczywy sposób, aby dotrzeć do klienta – promocja działa bowiem najlepiej wtedy, gdy coś pokazuje, a nie narzuca.
- Data: 24.03.2017
Krajowa Informacja Skarbowa. Pamiętaj o obowiązujących od marca br. zmianach we właściwościach organów
Obowiązująca od 1 marca 2017 r. reforma KAS objęła m.in. Krajową Informację Podatkową. Obecnie jednym z organów KAS jest dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (KIS), który podlega Szefowi KAS i wykonuje zadania na całym terytorium Polski przy pomocy Krajowej Informacji Skarbowej.
- Data: 23.03.2017
Od 1 kwietnia 2017 r. nowy rok składkowy dla ubezpieczenia wypadkowego!
Stopa procentowa składki wypadkowej jest zróżnicowana. Ustalana jest na dany rok składkowy. Najbliższy rozpocznie się od 1 kwietnia i potrwa do 31 marca 2018 r. Część płatników musi samodzielnie wyznaczyć wysokość składki w zależności od liczby ubezpieczonych oraz kategorii ryzyka ustalonej dla danej grupy działalności.
- Data: 23.03.2017