
Jak rozliczyć wydatki związane z pogrzebem pracownika?
Pytanie: Dostałam fakturę za opłatę na wjazd samochodem osobowym na cmentarz - na pogrzeb byłego pracownika. Czy z tej faktury mogę odliczyć VAT? Jeżeli nie, to jak z kosztami (brutto podzielić na 75% i 25% bez odliczenia VAT)? Pytanie: Dostałam fakturę za opłatę na wjazd samochodem osobowym na cmentarz - na pogrzeb byłego pracownika. Czy z tej faktury mogę odliczyć VAT? Jeżeli nie, to jak z kosztami (brutto podzielić na 75% i 25% bez odliczenia VAT)?
- Data: 21.02.2024

Jak poprawić błędnie wskazany na fakturze numer paragonu fiskalnego?
Pytanie: Przedsiębiorca, czynny podatnik VAT, wystawił klientowi (konsumentowi) fakturę sprzedaży do paragonu fiskalnego, jednak w fakturze wykazał zły numer paragonu fiskalnego, wszystkie pozostałe dane oraz cena, VAT, wartość były prawidłowo wykazane. Jak przedsiębiorca powinien prawidłowo skorygować numer paragonu fiskalnego na fakturze? Czy ma to być poprzez wystawienie faktury korygującej? Jeżeli tak, to jakie dane powinna zawierać taka faktura korygująca? Czy i jak powinna być ujęta taka faktura korygująca w pliku JPK? Jak wykazać pierwotną fakturę w pliku JPK z błędnym numerem paragonu? Pytanie: Przedsiębiorca, czynny podatnik VAT, wystawił klientowi (konsumentowi) fakturę sprzedaży do paragonu fiskalnego, jednak w fakturze wykazał zły numer paragonu fiskalnego, wszystkie pozostałe dane oraz cena, VAT, wartość były prawidłowo wykazane. Jak przedsiębiorca powinien prawidłowo skorygować numer paragonu fiskalnego na fakturze? Czy ma to być poprzez wystawienie faktury korygującej? Jeżeli tak, to jakie dane powinna zawierać taka faktura korygująca? Czy i jak powinna być ujęta taka faktura korygująca w pliku JPK? Jak wykazać pierwotną fakturę w pliku JPK z błędnym numerem paragonu?
- Data: 19.02.2024

Przygotowanie biura rachunkowego na Krajowy Rejestr e-Faktur: korzyści, procedury i przyszłość
W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym dostosowanie się do nowoczesnych technologii i zmian prawnych staje się kluczowym elementem sukcesu. Jednym z istotnych kroków w tej dziedzinie jest obecnie przygotowanie firm do milowego kroku w dziedzinie digitalizacji dokumentów w Polsce, czyli Krajowego Rejestru e-Faktur (KSeF).
- Data: 08.02.2024

Uprawnienie do korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Sprawdź, jak przygotować się do zmian
Od 1 lipca 2024 r. wystawianie i odbieranie faktur ustrukturyzowanych będą możliwe wyłącznie przy użyciu KSeF i to tylko w przypadku posiadania stosownych uprawnień. Nadawanie uprawnień do korzystania KSeF to kolejne wyzwanie, z którym już niebawem będzie musiało zmierzyć się większość podatników VAT. Nie zostawiajmy tak istotnej kwestii, jaką jest nadawanie uprawnień do KSeF na ostatnią chwilę.
- Data: 10.11.2023

Zwolnienie dotyczące kas fiskalnych ma być przedłużone na rok 2024
Jest planowane przedłużenie na 2024 rok dotychczasowego zwolnienia od obowiązku stosowania kas fiskalnych. Będą jednak również pewne zmiany w stosunku do obecnie obowiązujących w tym zakresie regulacji. Projekt nowego rozporządzenia ministra finansów w tej sprawie został udostępniony na stronach Rządowego Centrum Legislacji.
- Data: 10.11.2023

Kary pieniężne związane z KSEF. Unikniesz ich, właściwie przygotowując się do nowych obowiązków
1 lipca 2024 r. wejdą w życie przepisy określające obowiązek wystawiania faktur przy użyciu KSeF. Towarzyszyć temu będzie dodanie art. 106ni ustawy o VAT, który przewidywać będzie nakładanie na podatników kar pieniężnych za naruszenia obowiązków związanych z obowiązkiem wystawiania faktur przy użyciu KSeF.
- Data: 08.09.2023
- « pierwsza
- «
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- »
- ostatnia »