Czy możliwe jest wykonywanie prac dodatkowych na urlopie macierzyńskim?
Pytanie: Czy pracownica przebywająca na urlopie macierzyńskim może sie zatrudnić u innego pracodawcy na etat lub część etatu? Czy tylko na umowę zlecenia lun umowy o dzieło? Pytanie: Czy pracownica przebywająca na urlopie macierzyńskim może sie zatrudnić u innego pracodawcy na etat lub część etatu? Czy tylko na umowę zlecenia lun umowy o dzieło?
- Data: 21.07.2017
Jak rozliczyć zakup nieruchomości przez małżonków prowadzących odrębne firmy?
Pytanie: Mąż z żoną zakupili nieruchomość. Remontowali ją - koszty przekroczyły 30%, ale faktury były brane tylko na męża, który jest vatowcem. Mąż dokonał odliczeń. Obecnie urząd żąda skorygowania odliczeń u męża do połowy wartości z tych faktur, uznając, że połowa wartości każdej stanowi koszty żony. Czy ma rację? Czy można jakoś obronić stanowisko, że to mąż ponosił wydatki i na niego są faktury? Jak powinny przebiegać rozliczenia? Pytanie: Mąż z żoną zakupili nieruchomość. Remontowali ją - koszty przekroczyły 30%, ale faktury były brane tylko na męża, który jest vatowcem. Mąż dokonał odliczeń. Obecnie urząd żąda skorygowania odliczeń u męża do połowy wartości z tych faktur, uznając, że połowa wartości każdej stanowi koszty żony. Czy ma rację? Czy można jakoś obronić stanowisko, że to mąż ponosił wydatki i na niego są faktury? Jak powinny przebiegać rozliczenia?
- Data: 21.07.2017
Jak wypełnić wniosek o zasiłek pogrzebowy? Sprawdź na co zwrócić uwagę
Zasiłek pogrzebowy to świadczenie wypłacane przez ZUS osobom, które poniosły koszty pogrzebu m.in. ubezpieczonego, emeryta lub rencisty albo członka jego rodziny. Zwykle zasiłek kojarzymy ze świadczeniem dla osoby fizycznej, ale zdarza się, że biuro rachunkowe występuje o to świadczenie w imieniu klienta, którym może być m.in. zakład pracy partycypujący w kosztach pochówku.
- Data: 21.07.2017
Już jest nowy KSR 11.Sprawdź, jak zgodnie z nim ustalić wartość początkową nabytego aktywa
Sporządzając sprawozdania finansowe za 2017 rok, w przypadku niektórych klientów trzeba będzie ą uwzględnić postanowienia najnowszego KSR 11 „Środki trwałe”. Poznaj wskazówki naszego eksperta jak według nowych zasad ustalić wartość początkową nabytego aktywa.
- Data: 21.07.2017
Nowa ulga na innowacje. Jednorazowy odpis amortyzacyjny do 100.000 zł
Planowane są zmiany w podatkach dochodowych (tzw. ustawa o robotyzacji) , które przewidują możliwość corocznego jednorazowego rozliczenia nakładów na środki trwałe do wysokości 100. 000 zł, przy minimalnej wartości nakładów w wysokości 10. 000 zł.
- Data: 21.07.2017
Pieniądze na rozpoczęcie działalności? Doradź klientowi gdzie może się ubiegać o dofinansowanie
Początek działalności gospodarczej u wielu przedsiębiorców wiąże się z brakiem pieniędzy. Osobom planującym otwarcie własnego biznesu warto więc wskazać nie tylko o jak się rozliczać z fiskusem, ale także skąd wziąć pieniądze na planowane przedsięwzięcie. Jest w tym zakresie kilka możliwości.
- Data: 21.07.2017
Podmioty obsługujące biuro a dane osobowe biura. Czy i jak je udostępniać?
W praktyce działalności biur często dochodzi do sytuacji, w których dane osobowe przetwarzane przez to biuro muszą być udostępnione innym podmiotom. Prawo dopuszcza taką możliwość, ale pod pewnymi warunkami, przedstawionymi w tym artykule.
- Data: 21.07.2017
Poznaj ubezpieczeniowe konsekwencje zawarcia nieodpłatnej umowy zlecenia
Jeżeli rozliczany przez Ciebie przedsiębiorca zatrudni małżonka na nieodpłatną umowę zlecenia odprowadzasz za niego składki na ZUS tak jak za osobę współpracującą. Nie ma znaczenia fakt, że umowa zlecenia jest nieodpłatna, a małżonek nie uzyskuje z niej wynagrodzenia. Takie jest stanowisko ZUS. Dowiedz się więcej na ten temat.
- Data: 21.07.2017